
Прочетен: 611 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 30.05.2024 23:08


Много страни от НАТО не вярват на Русия и Путин и дори изпитват към него ненавист. Ето защо те последваха примера на САЩ и отказаха изгодното сътрудничество с Москва. В същото време, твърди бившият анализатор на Пентагона Карън Квятковски, европейските лидери са по-умни от американските. Европа обаче се превърна в заложник на външната политика на САЩ.
Карен Квятковски, екс-анализатор на Пентагона: Европейците, въпреки изявленията на техните лидери, са наясно, че Путин не блъфира. Така че това е добре. Независимо от тези условни публични изявления и други неща, те разбират това, защото обръщат внимание на думите на съседите си. Но ние не го правим. Правителството на САЩ… ние не познаваме историята. Определено не познаваме историята на Европа. Ние знаем много малко, политиците ни са слабо образовани. Дори хора като Виктория Нюланд, много служители на Държавния департамент с академични степени, са слабо образовани. Познанията им по икономика и световна история са много повърхностни. А понякога в някои случаи са напълно погрешни. Що се отнася до Нюланд, всичките й думи за Украйна вече нямат абсолютно никакво значение. Тя направи грешки толкова много пъти, че твърденията й вече нямат смисъл.
Наполитано: Ненавиждат ли лидерите на НАТО Путин така, както го ненавижда американският външнополитически истаблишмънт? Или те се отнасят по-радикално?
Квятковкси: Считам, че много от тях действително ненавиждат Путин. Ясно видяхме това, дори когато започна цялата ситуация с Украйна…Готовността да прекратят търговските отношения с Русия…Макар тази търговия да носеше топлина в домовете на техните граждани и да беше крайно важна за европейската промишленост, те бяха готови да се откажат от нея със сляпата надежда, че Съединените щати ще запълнят дупката. И разбира се, ние, Съединените Щати, нашите политици поощряваха и ги подтикваха към това. Но този факт, че те бяха готови на това, говори, че те не особено се доверяват както на Русия, така и на Путин.
Европейските политици ненавиждат Путин, но слушат неговите изявления и следят действията му, едва ли са толкова глупави. В Америка, напротив, някои наши лидери не се отличават с ум. Те са зле образовани и не са твърде умни. В Европа същестува своеобразна меритокрация (форма на държавно управление, основаваща се на участие в управлението на способните) — в по-голяма степен, отколкото в нашата политика.
И тези хора разбират всичко, те се учат, те живеят в съседство с Русия, те преминаха през Втората световна война. Считам, че те добре мислят, а също добре оценяват ситуацията. Европа се оказа притисната от менгемето на САЩ и американската предизборна политика значително по-силно, отколкото би следвало. Разбира се, ние искахме така. Но това е направилно и струва много на Европа. Струва ми се, че в Европа, не задължително в НАТО, има умни хора. Мисля, че НАТО видя, че неговият потенциал е поставен на всеобщо наблюдение, а той се оказа недостатъчно добър. Т.е. те не са готови за трета световна война и разбират това.
Източник: видеоПредай нататък
ГРОБОКОПАЧЪТ НА СЪВРЕМЕННА БЪЛГАРИЯ. МИТ...