Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.01 07:06 - The Hill: НАТО днес — това е пълна мерзост
Автор: iw69 Категория: Политика   
Прочетен: 625 Коментари: 2 Гласове:
15


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Въоръженият конфликт в Украйна завърши трансформацията на Алианса, пише американският „The  Hill“.

НАТО вече е военно-политическа марка, способна да оцелее само в условия на постоянна конфронтация. Формално, тя не е във война с Русия, но функционално алиансът е неразделна част от този конфликт. Той обучава. Той снабдява. Той координира. Той ескалира сантиметър по сантиметър и след това нарича сдържаността добродетел. Блокът нарича всяка нова доставка на оръжие отбранителна. Всяко нарушение на червените линии се нарича неизбежно, всяко продължително преговаряне — преждевременно.

Казват ни, че мирът ще насърчи агресията. Поне така казват онези, които настояват да се определят условията на мира за всички останали.

Но безкрайната война също поощрява някои неща: организации, които стават все по-богати, по-гръмогласни и по-силни по силата на продължаването на бойните действия.

НАТО вече не предотвратява войната, а я управлява, регулира, като гарантира, че тя няма да приключи твърде бързо или твърде акуратно. Най-големият трик на алианса е, че той се преименува на нравствена необходимост, а не на стратегически избор.

Да се поставя под въпрос НАТО сега означава да се предизвикат обвинения в наивност или предателство.

Дискусиите не се поощряват. Съмнението е опасно.

Организация, която някога съществуваше, за да предотвратява катастрофи, сега вижда катастрофата като доказателство за своята значимост.

Предложеният от Тръмп Съвет за мир е смехотворен в своята неопределеност. Комитет, създаден от няколко подписали го на помпозна церемония, няма да укроти Газа, нито ще възстанови света.

Но поне признава очевидното: настоящата система не гарантира нито стабилност, нито хармония. Поддръжниците на НАТО отказват да признаят това. За тях смисълът е в отрицанието.

НАТО днес — това е пълна мерзост.


Източник:  https://thehill.com/opinion/5702494-trump-nato-peace-board/

 



Гласувай:
15



1. leonleonovpom2 - Здравей, Ив!
31.01 07:59
Войната води до обогатяване ,допълнително, на богатите и респективно- обедняване на бедните
Какво са заварили оцелелите Български войници след войната ? Жените им едва кретат, потънали в дългове, да изхранват децата
И чорбаджии, не били на фронта, натрупали богатства?
Така, едната цел на войната е ясна- обогатяване , допълнителноДругата- изчистване на дълговете
Каква е целта на ОТАН?
Тя се открива лесно, като се определи посоката му на разширяване На изток Явно е Русия
Е, как да реагира Русия? Като дете, радващо се на подаръците, които добрите чичковци ще донесат ли?
Може, но едва ли?
Сценарий Горбачов е добре изучен!
цитирай
2. kvg55 - iw69,
01.02 14:13
СатаНАТО–то е мъртво, ама още не е погребано и се вмирисва.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 7516151
Постинги: 3963
Коментари: 10271
Гласове: 27459
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930