Постинг
24.04 11:48 -
Вече е и официално – властвалите до скоро долнопробни лъжци и идиоти заедно с евробрюкселките шмекерета са качили България с измама на потъващия €–Титаник
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 1601 Коментари: 3 Гласове:
Последна промяна: 24.04 18:12
Прочетен: 1601 Коментари: 3 Гласове:
13
Последна промяна: 24.04 18:12
Наскоро публикуваните официални данни на Евростат показват, че бюджетният дефицит през 2025г. е бил 3,5% от БВП, т.е. над границата от 3% според европейските правила за присъединяване към еврозоната.
A веднага след като получихме „зелена светлина“ от Брюксел да приемем еврото, формалният дефицит, след като години наред стоеше като закован ТОЧНО на границата, изведнъж я прескочи. И то здраво.
Просто защото вече няма за какво да се лъжем и преструваме. Да не би да мислите, че за 2024 реалната бюджетна картина е изглеждала особено по-добре? Да припомням ли колко разходи, които се изпълниха през 2024 бяха прехвърлени за отчитане през 2025? Именно за да се „впишем“ в критерия за дефицита?
Евростат най–после призна, че бюджетният дефицит на България е бил 3,5% - над гдопустимата раницата от 3% за влизане в еврозоната.
Но „заветната“ цел вече е изпълнена! Дано поне сега окончателно се спре с лъжите и измамите, особено след изборния резултат миналата неделя, който до много голяма степен е такъв какъвто е ИМЕННО заради всички свинщини, които бяха надробени по пътя към „клуба на богатите“.
Лъжене за дефицита, масажиране на данни, че и дори противоконституционни действия само и само дори да не се допусне референдум по въпроса!
Искрено се надявам, че всичко това е окончателно зад нас. Надявам се вече ще можем да водим откровен разговор за трагичното състояние на публичните ни финанси, както и за реалния мащаб на инфлацията.
Но срамът си остава. Този срам е и за „европейските институции“, макар че за тях затварянето на очите за правилата на ЕС е професионално ежедневие в наши дни. И не става дума само за бюджетния дефицит. Що се касае инфлационния критерий нещата стоят по същия начин.
„На лъжата краката са къси“ гласи народната мъдрост. Напълно вярно, но дори така за съжаление често са достатъчно дълги, че да направят белята. България има огромна дупка в бюджета, която трябва спешно да бъде затворена.
На бъдещата власт ѝ бе гласуван изключително силен вот на доверие. Най-силният, който българският народ е гласувал от 1997 г. насам. Надявам се тя осъзнава това и няма да попилее политическия капитал, с който разполага. Необходими са скоростни и амбициозни действия за възможно най-бързо и мащабно съкращаване на държавните разходи.
A веднага след като получихме „зелена светлина“ от Брюксел да приемем еврото, формалният дефицит, след като години наред стоеше като закован ТОЧНО на границата, изведнъж я прескочи. И то здраво.
Просто защото вече няма за какво да се лъжем и преструваме. Да не би да мислите, че за 2024 реалната бюджетна картина е изглеждала особено по-добре? Да припомням ли колко разходи, които се изпълниха през 2024 бяха прехвърлени за отчитане през 2025? Именно за да се „впишем“ в критерия за дефицита?
Евростат най–после призна, че бюджетният дефицит на България е бил 3,5% - над гдопустимата раницата от 3% за влизане в еврозоната.
Но „заветната“ цел вече е изпълнена! Дано поне сега окончателно се спре с лъжите и измамите, особено след изборния резултат миналата неделя, който до много голяма степен е такъв какъвто е ИМЕННО заради всички свинщини, които бяха надробени по пътя към „клуба на богатите“.
Лъжене за дефицита, масажиране на данни, че и дори противоконституционни действия само и само дори да не се допусне референдум по въпроса!
Искрено се надявам, че всичко това е окончателно зад нас. Надявам се вече ще можем да водим откровен разговор за трагичното състояние на публичните ни финанси, както и за реалния мащаб на инфлацията.
Но срамът си остава. Този срам е и за „европейските институции“, макар че за тях затварянето на очите за правилата на ЕС е професионално ежедневие в наши дни. И не става дума само за бюджетния дефицит. Що се касае инфлационния критерий нещата стоят по същия начин.
„На лъжата краката са къси“ гласи народната мъдрост. Напълно вярно, но дори така за съжаление често са достатъчно дълги, че да направят белята. България има огромна дупка в бюджета, която трябва спешно да бъде затворена.
На бъдещата власт ѝ бе гласуван изключително силен вот на доверие. Най-силният, който българският народ е гласувал от 1997 г. насам. Надявам се тя осъзнава това и няма да попилее политическия капитал, с който разполага. Необходими са скоростни и амбициозни действия за възможно най-бързо и мащабно съкращаване на държавните разходи.
Още за "заложниците", заради к...
Цялата истина за казаните и дяволите
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Цялата истина за казаните и дяволите
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
