Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.05 09:13 - Израел и САЩ започнаха да си прехвърлят един на друг вината за провала на войната срещу Иран
Автор: iw69 Категория: Политика   
Прочетен: 463 Коментари: 2 Гласове:
12

Последна промяна: 10.05 23:01

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Войната срещу Иран официално отбеляза началото на упадъка на Американската империя

Израелският вестник „Исраел Хаём“ в репортаж, озаглавен „Кой наистина въвлече другия във война с Иран?“, пише: „Убеди ли Нетаняху Тръмп да атакува Иран? Този разказ се основава на погрешно предположение. Оцени ли Мосад, че иранският режим може да бъде свален? Всъщност, министърът на отбраната на САЩ вярваше най-много в това.  
Противно на предишни репортажи, които обвиняваха Мосад в подстрекателство към Тръмп, Пит Хегсет беше най-убеден в идеята за „бърз колапс на режима“.  
Той вярваше, че мощен военен удар срещу инфраструктурата на Корпуса на гвардейците на ислямската революция ще провокира национално въстание, което ще доведе до смяна на режима.  
Всъщност, ястребите във Вашингтон използваха желанието на Нетаняху да нанесе удар по ядрената програма, за да го тласнат към пълномащабна война. Те използваха ентусиазма на Израел като прикритие за прилагането на дългогодишния си план за промяна на баланса на силите в Персийския залив.“  
Подробности за новите продажби на американско оръжие на арабски страни   Bloomberg пише: „Съединените щати одобриха спешна продажба на оръжие на стойност 25 милиарда долара на Западна Азия. Доставките са извършени до Бахрейн, Израел, Кувейт, Катар и Обединените арабски емирства.  
Тази сума е почти три пъти по-голяма от първоначално обявените 8,6 милиарда долара.  
Пакетът с оръжия включва голям брой ракети-прехващачи за системата за противовъздушна отбрана Patriot.“  
Хизбула е извършила 20 операции срещу израелски войски и оборудване през последните 22 часа.  
Хизбула обяви нова вълна от офанзивни операции срещу израелски сили и оборудване.   Според групата, през последните 22 часа са извършени 20 атаки срещу израелската армия.  
При последната атака новосъздадена израелска армейска база в село Алама ал-Шааб беше атакувана с помощта на рояк от дронове.  
Иранското посолство в Армения публикува поздравително съобщение до прессекретаря на Белия дом Каролайн Левит по случай раждането на дъщеря ѝ.  
„Поздравления“, се казва в изявлението на посолството. „Децата са невинни и пълни с любов. 168-те ученици, които убихте в училището в Минаб и оправдахте убийството им, бяха деца. Когато целувате детето си, помислете за майките на тези деца.“  
Ново предупреждение от командира на ВМС на Корпуса на гвардейците на ислямската революция   Всяко нападение срещу петролни и търговски кораби на Ислямска република Иран ще доведе до тежки ответни мерки срещу американски обект в региона и вражески кораби.


Френският седмичник Courrier International пише в своя анализ:   Атаката на САЩ и Израел срещу Иран се превърна в знак за началото на упадъка на глобалната мощ на Америка, тъй като демонстрира, че САЩ вече не притежават достатъчно възможности и ресурси, за да водят и управляват дългосрочни войни.   По този път Америка може да загуби своето влияние, съюзници и дори собствената си политическа и морална идентичност.



Гласувай:
12



1. kvg55 - iw69,
10.05 22:14
Накрая ще се сбият за да определят виновника.
цитирай
2. iw69 - А,
10.05 23:02
да се сбиват, че да оставят света най–после на мира, че да рахатяса от тях.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 7537319
Постинги: 3971
Коментари: 10296
Гласове: 27519
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930