Постинг
15.05 07:28 -
Страната ни днес е като готовата на всичко, евтина проституираща се пачавра на Запада
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 1689 Коментари: 5 Гласове:
Последна промяна: 15.05 19:26
Прочетен: 1689 Коментари: 5 Гласове:
15
Последна промяна: 15.05 19:26
Рубио похвали България за войната с Иран: Те казаха "да", още преди да сме ги питали
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио похвали България за готовността й за всякаква подкрепа по отношение на нападението срещу Иран.
Рубио открои страните сред държавите от НАТО, които са били полезни на Вашингтон по време на конфликта. В интервю за „Фокс нюз" той отправи критика към Испания, че е отказала достъп на американски самолети до бази на своя територия, и постави под въпрос смисъла на Алианса, ако съюзници отказват подобно съдействие в момент на конфликт.
Рубио заяви, че винаги е подкрепял НАТО, включително защото Алиансът дава на САЩ достъп до бази в Европа, които могат да бъдат използвани при кризи в Близкия изток или Африка.
„Когато партньори от НАТО ви отказват използването на тези бази, а основната причина НАТО да е полезен за Америка се отрича от страни като Испания, тогава какъв е смисълът на Алианса? Започва да изглежда като „те са съюзници, когато искат да бъдат", каза той.
Държавният секретар уточни, че част от страните в НАТО са били „много полезни" за САЩ.
„Само като пример. Тези държави казаха „да", още преди да сме им задали въпросът - има такива страни като Португалия, но също и Румъния и България. Други обаче, като Испания, бяха ужасни, направо потресаващи", заяви Рубио.
По думите му има „напълно легитимни въпроси" за ролята на НАТО, ако в момент на конфликт като този с Иран държави членки могат да отказват на САЩ достъп до бази. „Защо тогава въобще сме там? Само за да ги защитаваме, но не и за да защитаваме нашия национален интерес? Това е много легитимен въпрос, който трябва да бъде разгледан", каза още Рубио.
Нека тук да припомним, че в предпоследния ден от царуването си гробарският режим на "Желязков" довлече американските военни цистерни на столичното ни цивилно летище с официалната лъжа, че уж били "част от учение на НАТО". Съюзен ангажимент било това мрънкаше военнолюбивият дърт памперс Запрянов. Само че тогава нямаше никакво учение на НАТО, а цистерните излитаха всяка нощ с тътен от София за да зареждат US бомбардировачите нападащи Иран.
След убийственото за България откровение въпросът е един и е към Румен Радев:
Ще поиска ли прекратяване на споразумението, превърнало гражданско летище на европейска столица в логистичен придатък на войната срещу Иран?
Или гръмките приказки за суверенитет свършват там, където започва страхът от Вашингтон?
Вече няма място за лицемерие. Светът чу как България е описвана отвъд океана - като държава, която първо се подчинява, а после пита. Като най-удобния и безропотен изпълнител на Балканите.
Ако Радев наистина държи на суверенитета и националната чест, сега е моментът да го докаже - като поиска освобождаването на столичното летище от чуждото военно присъствие.
Или ще замълчи - както мълчат всички, когато Америка хвали България за нейната покорност, пита Велизар Енчев.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио похвали България за готовността й за всякаква подкрепа по отношение на нападението срещу Иран.
Рубио открои страните сред държавите от НАТО, които са били полезни на Вашингтон по време на конфликта. В интервю за „Фокс нюз" той отправи критика към Испания, че е отказала достъп на американски самолети до бази на своя територия, и постави под въпрос смисъла на Алианса, ако съюзници отказват подобно съдействие в момент на конфликт.
Рубио заяви, че винаги е подкрепял НАТО, включително защото Алиансът дава на САЩ достъп до бази в Европа, които могат да бъдат използвани при кризи в Близкия изток или Африка.
„Когато партньори от НАТО ви отказват използването на тези бази, а основната причина НАТО да е полезен за Америка се отрича от страни като Испания, тогава какъв е смисълът на Алианса? Започва да изглежда като „те са съюзници, когато искат да бъдат", каза той.
Държавният секретар уточни, че част от страните в НАТО са били „много полезни" за САЩ.
„Само като пример. Тези държави казаха „да", още преди да сме им задали въпросът - има такива страни като Португалия, но също и Румъния и България. Други обаче, като Испания, бяха ужасни, направо потресаващи", заяви Рубио.
По думите му има „напълно легитимни въпроси" за ролята на НАТО, ако в момент на конфликт като този с Иран държави членки могат да отказват на САЩ достъп до бази. „Защо тогава въобще сме там? Само за да ги защитаваме, но не и за да защитаваме нашия национален интерес? Това е много легитимен въпрос, който трябва да бъде разгледан", каза още Рубио.
Нека тук да припомним, че в предпоследния ден от царуването си гробарският режим на "Желязков" довлече американските военни цистерни на столичното ни цивилно летище с официалната лъжа, че уж били "част от учение на НАТО". Съюзен ангажимент било това мрънкаше военнолюбивият дърт памперс Запрянов. Само че тогава нямаше никакво учение на НАТО, а цистерните излитаха всяка нощ с тътен от София за да зареждат US бомбардировачите нападащи Иран.
След убийственото за България откровение въпросът е един и е към Румен Радев:
Ще поиска ли прекратяване на споразумението, превърнало гражданско летище на европейска столица в логистичен придатък на войната срещу Иран?
Или гръмките приказки за суверенитет свършват там, където започва страхът от Вашингтон?
Вече няма място за лицемерие. Светът чу как България е описвана отвъд океана - като държава, която първо се подчинява, а после пита. Като най-удобния и безропотен изпълнител на Балканите.
Ако Радев наистина държи на суверенитета и националната чест, сега е моментът да го докаже - като поиска освобождаването на столичното летище от чуждото военно присъствие.
Или ще замълчи - както мълчат всички, когато Америка хвали България за нейната покорност, пита Велизар Енчев.
Ако вашият партньор си отиде от този свя...
Дара явно е все в центъра, където има да...
Образователен материал за дребни мишоци ...
Дара явно е все в центъра, където има да...
Образователен материал за дребни мишоци ...
Нашите са перфектни пр--------ки. Четат мислите на господаря и винаги изпреварват въпроса с отговора -ДА /ИЕС сър/! Бе много са готини за партньори.
цитирайКога казваш"да" , преди да чуеш въпроса?
Когато си длъжен, да го кажеш! Нямаш избор!
Един роднина имаше опърничава жена Беше намерил лек Съгласяваше се с казаното от нея, каквото ще да е ? Удобно за него, но съдаващо проблем за други, несъгласни с нея! Тя, убедената във вечната си правота, като САЩ!?
Един ден, върви срещу мен и виждам, че иска да ме подмине, като невидял ме?
Казах му- Чичо Теодос, ти май се правиш, че не ме виждаш?
Още недовършил въпроса си, от
негова страна последва- Да, да!
Вместо да се ядосам, напуши ме смях!
И той се засмя на смешната позиция , на която се озова!
И ние сме смешни с робското си " да"!
Няма да последва браво от него, а само съжаление! Колко са изпаднали в калта кератиите!?
цитирайКогато си длъжен, да го кажеш! Нямаш избор!
Един роднина имаше опърничава жена Беше намерил лек Съгласяваше се с казаното от нея, каквото ще да е ? Удобно за него, но съдаващо проблем за други, несъгласни с нея! Тя, убедената във вечната си правота, като САЩ!?
Един ден, върви срещу мен и виждам, че иска да ме подмине, като невидял ме?
Казах му- Чичо Теодос, ти май се правиш, че не ме виждаш?
Още недовършил въпроса си, от
негова страна последва- Да, да!
Вместо да се ядосам, напуши ме смях!
И той се засмя на смешната позиция , на която се озова!
И ние сме смешни с робското си " да"!
Няма да последва браво от него, а само съжаление! Колко са изпаднали в калта кератиите!?
или от безумните му калинки. Тия празноглавци дрънкат УСТАВНО преди да са чули за какво иде реч.
цитирайДа видим сега какво ще прави.
цитирайА бе приятелски огън.
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
