Постинг
18.05 14:05 -
US военен: Паника цари на Запад - Русия може да унищожи всички
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 1439 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 18.05 14:06
Прочетен: 1439 Коментари: 6 Гласове:
12
Последна промяна: 18.05 14:06
Западът доведе себе си до изтощение с продължаващите доставки на оръжие за Украйна, заради което се озова в уязвимо положение спрямо Русия, заяви подполковникът от армията на САЩ в оставка Даниел Дейвис в YouTube-канала The Young Turks.
„Колко голям е апетитът на нашата отслабена армия? Прекарахме четири години в изпразване на арсеналите си, предоставяйки ги на Украйна, за да се опитат да унищожат руснаците. Но сега нямаме промишления капацитет да попълним тези запаси. Така че се намираме в изключително уязвимо положение“, отбеляза военният.
Според него, способността на САЩ и Европа да водят съвременна война е несравнима с тази на Русия. По този начин, отбелязва подполковникът, ескалацията на конфликта с Москва може да доведе до пълно самоунищожение за Запада.
„В същото време в Русия е обратното, там сега просто гъмжи от всякакви ракети и дронове, артилерийски снаряди, всичко необходимо за водене на съвременна война. … Ние не сме способни да водим война с нея. Просто не можем да се справим. Тя може да унищожи абсолютно всички!
Русия, междувременно, чувства, че позицията й се засилва. … Всичко, което правим, е да говорим много, докато изчерпваме собствения си арсенал. Ситуацията е тежка!“, добави още Дейвис.
По-рано през седмицата Washington Post, позовавайки се на източници, съобщи, че европейските чиновници са все по-загрижени, че недостигът на американско оръжие, който вече се отразява на собствените им поръчки, може да доведе и до забавяне на доставките за Украйна. В статията се твърди, че съюзниците на САЩ понастоящем прогнозират, че ще трябва да чакат години за оборудването, което вече са закупили.
„Колко голям е апетитът на нашата отслабена армия? Прекарахме четири години в изпразване на арсеналите си, предоставяйки ги на Украйна, за да се опитат да унищожат руснаците. Но сега нямаме промишления капацитет да попълним тези запаси. Така че се намираме в изключително уязвимо положение“, отбеляза военният.
Според него, способността на САЩ и Европа да водят съвременна война е несравнима с тази на Русия. По този начин, отбелязва подполковникът, ескалацията на конфликта с Москва може да доведе до пълно самоунищожение за Запада.
„В същото време в Русия е обратното, там сега просто гъмжи от всякакви ракети и дронове, артилерийски снаряди, всичко необходимо за водене на съвременна война. … Ние не сме способни да водим война с нея. Просто не можем да се справим. Тя може да унищожи абсолютно всички!
Русия, междувременно, чувства, че позицията й се засилва. … Всичко, което правим, е да говорим много, докато изчерпваме собствения си арсенал. Ситуацията е тежка!“, добави още Дейвис.
По-рано през седмицата Washington Post, позовавайки се на източници, съобщи, че европейските чиновници са все по-загрижени, че недостигът на американско оръжие, който вече се отразява на собствените им поръчки, може да доведе и до забавяне на доставките за Украйна. В статията се твърди, че съюзниците на САЩ понастоящем прогнозират, че ще трябва да чакат години за оборудването, което вече са закупили.
Наивност, глупост или нещо друго? Някои ...
Геноцидът на Кромуел срещу ирландците
ЖИВОТ В КУЧКАРНИКА - Глава І
Геноцидът на Кромуел срещу ирландците
ЖИВОТ В КУЧКАРНИКА - Глава І
украинците утрепаха Москва от дронове, ти бълвиш миражи. Или живееш с илюзията, че само тебе четем.
цитирайси труда да прочетеш, че това го казва американски военен, не аз. Точно защото не съм експерт по военните дела и за това качвам изказване на офицер от САЩ, дори не руски за да не ме упреквате в преднамереност. Но явно прекалено много се вслушвате в родните масмедии и не искате да чуете различно мнение. Което пък от своя страна говори за ограниченост.
цитирайКръвта вода не става.
цитирай3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
Е, да. Русия няма да унищожи всички. Русия ще унищожи само които трябва.
цитирайsekirata написа:
3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
