Постинг
18.05 14:05 -
US военен: Паника цари на Запад - Русия може да унищожи всички
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 1333 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 18.05 14:06
Прочетен: 1333 Коментари: 6 Гласове:
12
Последна промяна: 18.05 14:06
Западът доведе себе си до изтощение с продължаващите доставки на оръжие за Украйна, заради което се озова в уязвимо положение спрямо Русия, заяви подполковникът от армията на САЩ в оставка Даниел Дейвис в YouTube-канала The Young Turks.
„Колко голям е апетитът на нашата отслабена армия? Прекарахме четири години в изпразване на арсеналите си, предоставяйки ги на Украйна, за да се опитат да унищожат руснаците. Но сега нямаме промишления капацитет да попълним тези запаси. Така че се намираме в изключително уязвимо положение“, отбеляза военният.
Според него, способността на САЩ и Европа да водят съвременна война е несравнима с тази на Русия. По този начин, отбелязва подполковникът, ескалацията на конфликта с Москва може да доведе до пълно самоунищожение за Запада.
„В същото време в Русия е обратното, там сега просто гъмжи от всякакви ракети и дронове, артилерийски снаряди, всичко необходимо за водене на съвременна война. … Ние не сме способни да водим война с нея. Просто не можем да се справим. Тя може да унищожи абсолютно всички!
Русия, междувременно, чувства, че позицията й се засилва. … Всичко, което правим, е да говорим много, докато изчерпваме собствения си арсенал. Ситуацията е тежка!“, добави още Дейвис.
По-рано през седмицата Washington Post, позовавайки се на източници, съобщи, че европейските чиновници са все по-загрижени, че недостигът на американско оръжие, който вече се отразява на собствените им поръчки, може да доведе и до забавяне на доставките за Украйна. В статията се твърди, че съюзниците на САЩ понастоящем прогнозират, че ще трябва да чакат години за оборудването, което вече са закупили.
„Колко голям е апетитът на нашата отслабена армия? Прекарахме четири години в изпразване на арсеналите си, предоставяйки ги на Украйна, за да се опитат да унищожат руснаците. Но сега нямаме промишления капацитет да попълним тези запаси. Така че се намираме в изключително уязвимо положение“, отбеляза военният.
Според него, способността на САЩ и Европа да водят съвременна война е несравнима с тази на Русия. По този начин, отбелязва подполковникът, ескалацията на конфликта с Москва може да доведе до пълно самоунищожение за Запада.
„В същото време в Русия е обратното, там сега просто гъмжи от всякакви ракети и дронове, артилерийски снаряди, всичко необходимо за водене на съвременна война. … Ние не сме способни да водим война с нея. Просто не можем да се справим. Тя може да унищожи абсолютно всички!
Русия, междувременно, чувства, че позицията й се засилва. … Всичко, което правим, е да говорим много, докато изчерпваме собствения си арсенал. Ситуацията е тежка!“, добави още Дейвис.
По-рано през седмицата Washington Post, позовавайки се на източници, съобщи, че европейските чиновници са все по-загрижени, че недостигът на американско оръжие, който вече се отразява на собствените им поръчки, може да доведе и до забавяне на доставките за Украйна. В статията се твърди, че съюзниците на САЩ понастоящем прогнозират, че ще трябва да чакат години за оборудването, което вече са закупили.
Като сме разграден двор, така ще е...
© Мила Родино, ти си земен рай!
ПЪЛНИЯТ ТЕКСТ НА ПИСМОТО НА ЗЕЛЕНСКИ ДО ...
© Мила Родино, ти си земен рай!
ПЪЛНИЯТ ТЕКСТ НА ПИСМОТО НА ЗЕЛЕНСКИ ДО ...
украинците утрепаха Москва от дронове, ти бълвиш миражи. Или живееш с илюзията, че само тебе четем.
цитирайси труда да прочетеш, че това го казва американски военен, не аз. Точно защото не съм експерт по военните дела и за това качвам изказване на офицер от САЩ, дори не руски за да не ме упреквате в преднамереност. Но явно прекалено много се вслушвате в родните масмедии и не искате да чуете различно мнение. Което пък от своя страна говори за ограниченост.
цитирайКръвта вода не става.
цитирай3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
Е, да. Русия няма да унищожи всички. Русия ще унищожи само които трябва.
цитирайsekirata написа:
3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
3. radostinalassa - Някои харесват тюрките...
20:03
Кръвта вода не става.
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
