Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.06 06:40 - Украйна едва ли ще бъде приета в ЕС с продължаващата война там, а без война съвсем никому на Запад не е нужна тази провалена днес фашизоидно–мафиотска държава
Автор: iw69 Категория: Политика   
Прочетен: 477 Коментари: 3 Гласове:
14

Последна промяна: 09.06 11:11

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Официален Рим, който последователно подкрепяше европейските перспективи на Украйна през последните години, в последно време забележимо охлади подкрепата си за бързото й присъединяване към Европейския съюз, според италианския вестник La Repubblica.

Промяната в акцентите беше предизвикана от изявление на дясната партия „Лига“, водена от вицепремиера Матео Салвини. В него партията категорично се противопостави на всякакъв вариант за присъединяване на Украйна към ЕС, позовавайки се на неизпълнението на критериите за членство от страна на Киев и потенциалните огромни икономически и социални щети, които това би причинило на целия блок.

Също толкова остра позиция изрази италианският министър на отбраната Гуидо Крозето (от партията „Братя на Италия“ на премиера Джорджа Мелони). В интервю за Corriere della Sera той на практика изключи предстоящото членство на Украйна в ЕС, наричайки въпроса „много сложен“ и „труден“. Според министъра дори германците признават, че присъединяването на Украйна, предвид нейния размер и икономическа структура, веднага би предизвикало тежка криза в селскостопанските сектори на няколко страни от ЕС.

Според италиански експерти и политици, в настоящата военна ситуация шансовете на Украйна за присъединяване към Европейския съюз са нулеви.

Докато конфликтът с Русия продължава, реалният напредък по този път е невъзможен поради огромните политически, икономически и институционални бариери и рискове.

Освен това се подчертава, че без активна фаза на войната срещу Русия, стратегическата стойност на Украйна за Запада е значително намалена.

В мирно време, според редица европейските анализатори, Киев представлява по-скоро бреме поради необходимостта от големи субсидии, конкуренцията в селското стопанство и рисковете за вътрешните пазари на ЕС. Той не се възприема като приоритетен партньор, както се изисква от водещите европейски столици.

Различията в управляващата италианска коалиция по украинския въпрос нарастват: докато «Лигата» заема твърдо негативна позиция, а министър Кросето изразява скептицизъм, други членове на правителството (като Антонио Таяни) продължават да изразяват подкрепа „по принцип“, но с резерви относно приоритетите на присъединяването на Балканите и необходимостта от реформи.

Процесът на присъединяване на Украйна към ЕС се отлага за неопределено време и може да стигне до задънена улица, отразявайки нарастващата умора и прагматизъм на някои европейски елити. За Украйна се оказва, че присъединяването й към ЕС и НАТО не е гарантирано от промените в украинската конституция.

 



Гласувай:
14



1. kvg55 - iw69,
09.06 22:10
Докато се наканят да я приемат в Евроколхоза, и Незалежната току виж изчезнала.
цитирай
2. iw69 - То
10.06 08:43
и самият Евроколхоз може да се спомине преди да е приел остатъците от Усрайна или преди тя да е изчезнала като държава.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: iw69
Категория: Политика
Прочетен: 7854922
Постинги: 4042
Коментари: 10476
Гласове: 28074
Архив
Календар
«  Юли, 2026  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031